Click here to show form

A motiváció teljes útmutatója 3. rész: Hat rendkívül hatékony technika a motiváció és a termelékenység azonnali növelésére

A távmunka és az állandó zavaró tényezők korában, bárhová is nézel, minden eddiginél fontosabb, hogy megtaláld a legjobb termelékenységi technikákat, amelyek valóban segítenek a munka elvégzésében.

A halogatás valós kérdés. Ennek leküzdése és a motiváció növelése azonban nem kell, hogy nehéz legyen – mindössze annyit kell tudnod, hogyan lehet rávenni magad, hogy itt, most fejezd be munkát.

Kevesebb túlgondolkodás, több cselekvés.

Íme néhány a legjobb módszerek közül, amelyekkel motiválhatod magad ma, és minden egyes feladatot elvégezhetsz azon a to-do listán.

1: A 2 perces szabály

David Allen a Getting Things Done című könyvében megalkotott 2 perces szabály egyszerű, de hatékony módja annak, hogy megtegyük az első lépést a szokások kialakítása felé.

Minden művelet 2 percre bontható.

Hatöbb könyvet szeretnél elolvasni, kezdd azzal, hogy naponta egy oldalt fogsz elolvasni.

Ha maratont szeretnél futni, sétálj a kertben 120 másodpercig.

Ez minden, amire szükség van.

A titok? Miután elkezdtél valamit csinálni, sokkal hajlamosabbnak fogod érezni magad arra, hogy egyszerűen folytasd.

Azzal, hogy a feladatot a lehető legkisebb alkotókra csökkented az agyadban, motiválod magad az első lépés megtételére, ami gyakran a legnehezebb rész.

Miután túljutottál ezen az akadályon, a dolgok hirtelen nem tűnnek olyan rossznak.

2: A Pomodoro technika

Ha küszködsz a figyelmeddel, és munka közben folyamatosan elvonja valami a figyelmedet, akkor a Pomodoro technika lehet az, amire szükséged van – Francesco Cirillo fejlesztette ki az 1980-as évek végén, és konkrét időablakokat biztosít a fókuszáláshoz.

Állítsd be az ébresztőt 25 perccel előbbre, kapcsold ki az összes zavaró elektronikát, és kezdj dolgozni. A 25 perc nem tűnik olyan sok időnek, ami segít abban, hogy ne érezd magad túlterheltnek az előtted álló hosszú nap miatt.

Bárki meg tud csinálni 25 percet, igaz?

Ezután tarts szünetet 5 vagy 10 percig. Ezután tegyél meg még 25 percet. Ezt a ciklust addig ismételheted, ameddig csak akarod.

Mielőtt észrevennéd, sikerült befejezned a munkádat úgy, hogy kis, koncentrált foglalkozásokra bontottad.

3: Könnyítsd meg a dolgokat a jövőbeli éned számára

Amikor egy feladat megkezdésére készülsz, gyakran a kezdő szakaszok tűnnek a legfélelmetesebbnek.

Egy egész projekt vázlatának megtervezése, mielőtt még elkezdhetnéd csinálni, annyi munkának tűnik! Ne is kezdjem el törölni azt az e-mail fiókot, igaz?

A motiváció kulcsa az, hogy a lehető legkevesebb súrlódás legyen a jelenlegi állapotod és a feladatvezető között. Amikor a regényed egy fejezetét vázolod fel az írás megkezdése előtti napon, nincs más dolgod, mint másnap reggel leülni, és írni.

Mindig próbáld megkönnyíteni a dolgokat a jövőbeli éned számára. Ha egyszer utoléred magad, és valóban azzá a emberré válsz, hálás leszel a tegnap végzett munkádért.

4: Először végezd el az összes gyors feladatot

A teendőlisták messze az egyik leghatékonyabb módja annak, hogy sokmindent elvégezzünk. És van mód arra, hogy frissítsd őket!

Ki ne szeretne kipipálni valamit a teendők listájáról? Produktívnak, kiteljesedettnek, és ami a legfontosabb, motiváltabbnak érzi magát a folytatáshoz.

A frissítés egyszerű – ha reggel először gondoskodsz arról, hogy az összes gyors feladatot elvégezd, akkor csak a lista megnézése jobban fogja érezni magát az előttünk álló napon.

Már annyi mindent csináltál, és még csak délelőtt 10 óra van!

A többi feladat elvégzése sokkal könnyebbnek tűnik, ha a keverékbe hozzáadod az elért eredmények érzését.

5: Az Eisenhower-mátrix

A teendők listájának bővítésének másik nagyszerű módja a feladatok fontosságuk és sürgősségük szerinti kategorizálása.

Az amerikai államférfi, Dwight D. Eisenhower által kifejlesztett Eisenhower-mátrix éppen ennek elérésében segít:

Összefoglalva: Összpontosíts a sürgős és fontos feladatokra. A nem sürgős fontos feladatokat későbbre ütemezheted. Sürgős és nem fontos feladatokat delegálhatod valaki másnak, és elkerülheted a nem fontos és nem sürgős feladatokat.

6: Tisztítsd meg a kiadó helyedet, hogy produktívabbnak érezd magad

Egy 2018-as tanulmány szerint a tiszta környezetben végzett munka termelékenyebbé tesz.

Ennek van értelme – amikor a körülötted lévő világ tiszta és rendezett, az elméd nagyobb valószínűséggel érzi magát frissnek és elégedettnek a körülötted lévő tisztaságnak köszönhetően.

Úgy tűnik, hogy a termelékenység belefér a tiszta környezetbe. Az elméd felismeri ezt.

Akkor miért nem tisztítod meg a helyedet, hogy helyet adhass egy új gondolkodásmódnak?

Ha még több tippet szeretnél kapni a termelékenység növeléséhez és a motiváció növeléséhez, kattints IDE a 4. részhez!

 

A cikk 1. része

A cikk 2. része

A cikk 4. része

Megosztás:

Facebook
Pinterest
LinkedIn

Tartalomjegyzék

Kapcsolódó tartalmak

Hasznos a kardió a zsírégetéshez?

Hasznos a kardió a zsírégetéshez? Szükségem van kardióra a zsírégetéshez? Ezek a kérdések gyakran felmerülnek azok körében, akik a testsúlyukkal és alakformálással foglalkoznak. Sokan úgy

Elolvasom